Nikon D800

 

Nikon D800 DSLR Fotoğraf Makinesi


Bir aydan az bir süre kalan CES 2012 Tüketici Elektroniği Fuarı’n da daha önceki senelerde olduğu gibi bu sene de elektronik firmaları yeni ürünlerini ve yeni modellerini tanıtacaklar. Bu fuarda tanıtılması beklenen makinelerden biride Nikon D700 fotoğraf makinesinin üst modeli olan Nikon D800 DSLR‘dir. 2008 yılından beri kullanıcıların beğenisini kazanan Nikon D700 ile almış oldukları bilgi birikminin Nikon D800 ile buluştuğunu söylemeliyiz.

Nikon D800′ ün 36 megapiksel ile Nikon’ un en yüksek çözünürlüğe sahip makinesi olması bekleniyor.Henüz resmi olarak özellikleri belli değil lakin kestirmemekte mümkün değildir. Nikon D800 SLR fotoğraf makinesi D700 modelinden daha kompakt ve hafif bir gövdeye sahip olmasına rağmen arka yüzündeki lcd ekranının daha büyük olacak. Yüz tanıma sistemi daha gelişmiş ve yine D700′ de olduğu gibi 51 netlik noktası ile karşımıza gelicek. Kaliteli dijital fotoğraf çekmenin yanı sıra Nikon D800 dijital SLR ile 1080p Ful HD kalitesinde ve saniyede 30 kare çekim hızı ile video kayıt fonksiyonu da bulunuyor.  Nikon D800 fotoğraf makinesinin gelişmiş Nikon D3s modelinden daha iyi bir performans sunacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Nikon D800′ de iki adet bellek kartı yuvası ile aynı anda hem CompactFlash ve hem de Secure Digital SD hafıza kartları destekleyeceği söyleniyor.

Nikon D800 DSLR fotoğraf makinesi piyasaya sürüldüğünde Babataş Fotoğrafçılık olarak  detaylı incelemesini ve videosunu sitemizde bulacaksınız.

You may also like...

1 Response

  1. Suha Ataoguz diyor ki:

    Beklentiler böyle şimdilik, yalnız Canon ‘da aynı günlerde Canon 5D X modelini duyurmaya hazırlanıyor …
    Digital severlere hayırlı olsun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir