Canon 4k’ya 1Dx Mark II ile Giriş yapıyor.

 Nikon, hatırlayacak olursanız D5, D500 ve KeyMission 360duyurularını gerçekleştirmiş, Canon ise bunun karşısında sessiz kalmıştı. Ancak Canon çok gecikmedi ve nihayet EOS-1D X Mark II modelini duyurdu.

Gövde yapısıyla bu kategoride görülen modeller gibi büyük boyutlarda olan EOS-1D X Mark II, 20.2 MP Full Frame CMOS sensöre ve iki adet DIGIC 6+ işlemciye sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 51.200 doğal ISO seviyesiyle gelen EOS-1D X Mark II, 14 FPS sürekli çekim moduna da sahip.

Canon ayrıca 61 noktalı otofokus sistemini de yenilemiş. Her AF noktasında f/8 maksimum diyafram açıklığı desteği sunan cihaz, bu sayede özellikle doğal yaşamı resmetmek isteyen fotoğrafçıların ilgi odağı olabilir. Makinede yer alan diğer özellikler arasında, 3 inç bir LCD ekran (1.62 milyon nokta), dahili GPS, 3.5 inç kulaklık girişi yer alıyor.

EOS-1D X Mark II'yi özel kılan en önemli özellik ise, kuşkusuz Canon'un sonunda DSLR segmentine 4K desteği getirmesi. EOS-1D X Mark II, 60 FPS'de 4K kayıt yapabiliyor. 1080p'de ise 120 FPS ağır çekim video imkanı tanıyor.

EOS-1D X Mark II'nin nisan ayında piyasaya sunulması bekleniyor. EOS-1D X Mark II'nin yalnızca gövde fiyatı ise 6 bin dolar civarında olacak.EOS1DX-MarkII-3q-50mm-lseries-lensc-d

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir